75 Plaka

0.0 (0 oy)
75 plaka numaralı araçların hangi il ve ilçeye ait olduğunu aşağıdaki bilgilerde listeledik.
Plaka Sorgulama - Kime Ait Öğren
Hızlı Erişim
Nerenin Kodu İlin Tanıtımı Haritada Nerede Plaka Aralıkları Şehir Fotoğrafları
Ardahan

75 Nerenin Kodu

75 plaka numaralı araçların kayıtlı olduğu ilimiz:
Ardahan

75 Plaka Numaralı İlin Tanıtımı

75. ilimiz olan Ardahan, 1992 yılında gelen yeni yasadan sonra Kars ilinden ayrılmıştır. Doğu Anadolu bölgesinde bulunan Ardahan’ın dört tarafı da dağlar ile çevrilidir. 99.265 kişilik nüfusa sahip olan bu bölgenin kendisine has coğrafi yapısı ve iklim şartı bulunmaktadır.

Dağlar, vadiler, ovalar ve platolar yüksekliği 3.000 metreyi geçen doruklar ve göller ile son derece zengin bir coğrafi yapıya sahip olan Ardahan’da yüksek rakımın da etkisi ile kış mevsimleri son derece uzun ve sert geçmektedir.

Ardahan'da Görülmesi Gereken Yerler

3000 yıllık geçmişe sahi olan Ardahan’ın ev sahipliği yaptığı uygarlıklara ait tarihi eserler ile birlikte bu bölgede doğal güzellikler, yaylalar ve göller de dikkat çekmektedir.

Ardahan ziyaretinizde mutlaka gezip görmeniz gereken yerler arasında Ardahan Merkez Mevlit Efendi Cami, Posof Merkez Cami, Kinzi Kalesi, Dursun Soylu Konak, Yalnızçam Yaylası ve Aktaş Gölü bulunmaktadır.

Karasal iklimin ağırlıkta olduğu Ardahan’da sert bir yayla iklimi bulunuyor. Sibirya yüksek basınç merkezinin de etkilerinden dolayı kış aylarında Ardahan’da son derece sert ve yağışlı bir şekilde geçmektedir. Ardahan’a gitmek için en ideal dönem yaz dönemidir.

75 Nolu İl Haritada Nerede

75 Ardahan Plaka Aralıkları
İlinin plaka aralıkları;

75 AC 001 - 75 AZ 999 Merkez

75 M 0001 - 75 M 9999 Merkez

75 T 0001 - 75 T 9999 Merkez
75 Plakalı İlin Fotoğrafları
  • İsminiz
    Şehir
    Yorumunuz
    Güvenlik Kodunu DeğiştirGüvenlik Kodu
  • Bu plakaya henüz hiç bir yorum yapılmamış.
Top