76 Plaka

0.0 (0 oy)
76 plaka numaralı araçların hangi il ve ilçeye ait olduğunu aşağıdaki bilgilerde listeledik.
Plaka Sorgulama - Kime Ait Öğren
Hızlı Erişim
Nerenin Kodu İlin Tanıtımı Haritada Nerede Plaka Aralıkları Şehir Fotoğrafları
Iğdır

76 Nerenin Kodu

76 plaka numaralı araçların kayıtlı olduğu ilimiz:
Iğdır

76 Plaka Numaralı İlin Tanıtımı

Iğdır, Doğu Anadolu bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Kars iline bağlı olan Iğdır 27 Mayıs 1992 yılında il statüsüne yükselmiştir. Kuzey ve doğu kısmında Ermenistan’ın yer aldığı Iğdır’ın güneydoğu bölgesinde Nahçıvan ve İran yer almaktadır.

Iğdır’ın tarihteki ilk bilinen sakinleri Hurrilerdir. Bu bölgede daha sonra Urartular hakimiyeti ele almıştır. Güney ve batı kesiminin yüksek dağlar ile çevrili olduğu Iğdır’ın kuzey ve doğu bölgelerinde ovalıklar yer almaktadır.

Iğdır ve Tarımcılık

İlin topraklarının büyük bir kısmını Iğdır Ovası kaplamaktadır. Ovalar Ağrı Dağı’nın kuzey kısmında 750 km2 civarındaki bir genişliğe sahiptir.

Aras Nehri’nin suladığı Iğdır Ovası önemli bir tarım merkezidir. İklim koşullarının her daim uygun olmasından dolayı bu bölgede pamuk şeftali ve pek çok farklı bitki yetiştirilmektedir. Tarım ürünleri arasında şekerpancarı, buğday, arpa, patates ve pamuk da bulunmaktadır.

Karayolu ağına sahip olan Iğdır, Ağrı, Kars, Erzurum ve İran karayolu bağlantılarına da sahiptir. Demiryolu ve hava alanı ise Iğdır’da bulunmamaktadır. Nahcıvan sınır kapısı son olarak 1992 yılında açılmıştır.

76 Nolu İl Haritada Nerede

76 Iğdır Plaka Aralıkları
İlinin Plaka Aralıkları;

76 AC 001 - 76 AZ 999 Merkez

76 M 0001 - 76 M 999 Merkez

76 T 0001 - 76 T 999 Merkez
76 Plakalı İlin Fotoğrafları
  • İsminiz
    Şehir
    Yorumunuz
    Güvenlik Kodunu DeğiştirGüvenlik Kodu
  • Bu plakaya henüz hiç bir yorum yapılmamış.
Top