79 Plaka

4.0 (1 oy)
79 plaka numaralı araçların hangi il ve ilçeye ait olduğunu aşağıdaki bilgilerde listeledik.
Plaka Sorgulama - Kime Ait Öğren
Hızlı Erişim
Nerenin Kodu İlin Tanıtımı Haritada Nerede Plaka Aralıkları Şehir Fotoğrafları
Kilis

79 Nerenin Kodu

79 plaka numaralı araçların kayıtlı olduğu ilimiz:
Kilis

79 Plaka Numaralı İlin Tanıtımı

Akdeniz ve Güneydoğu bölgelerindeki geçiş kuşağı üzerinde yer alan Kilis, Gaziantep ve Suriye il sınırları ile komşu bir ilimizdir. Akdeniz Bölgesi’nden Güney Doğu Anadolu Bölgesi’ne geçiş alanı olan Kilis, M.Ö. 1700 yıllarında Hitit Devleti’nin önemli kentleri arasında yer alıyordu.

Kentin kuzey batı kısmındaki Yesemek, Hititler’in heykel atölyesinin bulunduğu önemli bir merkezdir ve dünyada bu türdeki tek örnektir.

Kiliste’te Gezilecek Yerler

Her bir tarafı üzüm bağları ve zeytinlikler ile dolu olan Kilis ilimiz aynı zamanda pamuk ve ipek dokumacılığı ile birlikte deri tekstil üretiminde de büyük bir rol üstlenmektedir. Kilis’i gezdiğiniz zaman Gaziantep yolu üzerinde bulunan Ravanda Kalesi’ni mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Kilis’in 24 kilometre kuzey kısmındaki Polateli ilçesine bağlı olan Ravanda Köyü’ndeki Ravanda Kalesi, yüksek konik bir tepe üzerinde yer almakta olan bir kaledir. Ravanda Kalesi’nin tarihi ile 11. yüzyıla kadar uzanmaktadır.

Kaleye ait olan yapılar zirvede yer alan düzlüklerde bulunmaktadır. Kalenin surları ise birbirinden farklı uzaklıkta köşeli ve yarım yuvarlak biçimindeki burçların kısmı ile bağlantılıdır.

79 Nolu İl Haritada Nerede

79 Kilis Plaka Aralıkları
İlinin Plaka Aralıkları;

79 AC 001 - 79 AZ 999 Merkez

79 M 0001 - 79 M 9999 Merkez

79 T 0001 - 79 T 9999 Merkez
79 Plakalı İlin Fotoğrafları
  • İsminiz
    Şehir
    Yorumunuz
    Güvenlik Kodunu DeğiştirGüvenlik Kodu
  • Bu plakaya henüz hiç bir yorum yapılmamış.
Top